Nasze nurkowanie – wycieczni i kursy nurkowe

PLANOWANE WYPRAWY

LIPIEC

Malta - Gozo

Wyspa Gozo to druga co do wielkości wyspa Malty. Nie jest duża, gdyż jej długość to tylko 14,48 km, a szerokość 7,25 km. Gozo uchodzi za miejsce, gdzie można poczuć radość, i to nie tylko dlatego, że jej maltańska nazwa „Għawdex” – to właśnie oznacza.

LISTOPAD

Smoki z Komodo

Komodo jest Parkiem Narodowym obejmującym dwie większe (Komodo i Rinca) oraz kilkadziesiąt małych wysepek położonych pomiędzy Sumbawą i Flores. Park słynie przede wszystkim z zamieszkujących go Smoków z Komodo, ale również pięknych dziewiczych plaż, bezludnych wysepek oraz jednych z najlepszych na świecie warunków do nurkowania. Wody wokół wysp obfitują w nienaruszone korale, niezliczone kolorowe rybki, manty, żółwie morskie, dugonie, rekiny, delfiny, wieloryby oraz liczne inne podwodne stworzenia.

MAJ 2022

Szlakiem zachodniego wybrzeża USA

California State Route 1 uznawana jest za jedną z najpiękniejszych tras widokowych nie tylko w USA, ale na świecie. Biegnie w Kaliforni wzdłuż jednej z najładniejszych linii brzegowych w Stanach Zjednoczonych. To jedna z głównych arterii drogowych biegnących przez obszary metropolitalne Los Angeles i San Francisco. Kalifornia  jest  najludniejszym, najbogatszym oraz trzecim co do wielkości stanem USA. Położony jest na zachodnim wybrzeżu nad Oceanem Spokojnym. Znany jest ze zróżnicowanego środowiska przyrodniczego i klimatu, Na terenie stanu  znajdują się góry Sierra Nevada, pustynia Mojave i lasy sekwoi. Centrum stanu zajmuje Dolina Kalifornijska, jeden z najbardziej wydajnych rolniczo obszarów na świecie. Leżąca na terenie stanu Dolina Śmierci (86 m p.p.m.) jest najniższym punktem w Ameryce Północnej.