Nasze nurkowanie – wycieczni i kursy nurkowe

PLANOWANE WYPRAWY

LISTOPAD 2021

Ekwador - Galapagos

Galapagos, znajdujące się blisko 1000 km od wybrzeża Ekwadoru i składa się z 13 głównych wysp, z każdej strony otoczonych przez pięć potężnych prądów oceanicznych. Życie morskie jest tu szczególnie bogate. Duże zwierzęta, dzikie rafy i unikalne gatunki sprawiają, że nurkowania na Galapagos zaliczane są do najlepszych na naszej planecie. Sprzyjają temu prądy wstępujące i oceaniczne przynoszące zimną wodę bogatą w składniki odżywcze i tlen. W wodach wokół wysp żyje ponad 300 gatunków ryb. Wiele z nich stanowi podstawę diety fok i lwów morskich, których jest tu około 80 tys. skupionych w dużych koloniach. Żyje tu 30 gatunków rekinów oraz 13 gatunków rai. Pewne miejsca słyną z olbrzymich skupisk głowomłotów tropikalnych, jak też wyjątkowo dużych zbiorowisk mant, orleni oraz rai. Często spotyka się tu wieloryby, głównie wale Bryde’a, długopłetwce i kaszaloty. Różnorodność gatunków i obfitość dużych zwierząt jest tak wielka, że spotkanie grupy rai, uchatek kalifornijskich czy rekinów nie jest właściwie niczym nadzwyczajnym.

CZERWIEC 2022

Szlakiem zachodniego wybrzeża USA

California State Route 1 uznawana jest za jedną z najpiękniejszych tras widokowych nie tylko w USA, ale na świecie. Biegnie w Kaliforni wzdłuż jednej z najładniejszych linii brzegowych w Stanach Zjednoczonych. To jedna z głównych arterii drogowych biegnących przez obszary metropolitalne Los Angeles i San Francisco. Kalifornia  jest  najludniejszym, najbogatszym oraz trzecim co do wielkości stanem USA. Położony jest na zachodnim wybrzeżu nad Oceanem Spokojnym. Znany jest ze zróżnicowanego środowiska przyrodniczego i klimatu, Na terenie stanu  znajdują się góry Sierra Nevada, pustynia Mojave i lasy sekwoi. Centrum stanu zajmuje Dolina Kalifornijska, jeden z najbardziej wydajnych rolniczo obszarów na świecie. Leżąca na terenie stanu Dolina Śmierci (86 m p.p.m.) jest najniższym punktem w Ameryce Północnej.

LISTOPAD 2022

Smoki z Komodo

Komodo jest Parkiem Narodowym obejmującym dwie większe (Komodo i Rinca) oraz kilkadziesiąt małych wysepek położonych pomiędzy Sumbawą i Flores. Park słynie przede wszystkim z zamieszkujących go Smoków z Komodo, ale również pięknych dziewiczych plaż, bezludnych wysepek oraz jednych z najlepszych na świecie warunków do nurkowania. Wody wokół wysp obfitują w nienaruszone korale, niezliczone kolorowe rybki, manty, żółwie morskie, dugonie, rekiny, delfiny, wieloryby oraz liczne inne podwodne stworzenia.