Nasze nurkowanie – wyprawy nurkowe

2013 Meksyk - USA

Twarzą w twarz z rekinem wielorybim

Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam na myśl w związku z półwyspem Jukatan  to rozległe wybrzeże porośnięte bujną roślinnością, która styka się z białymi i piaszczystymi plażami. Całość składa się na niezapomniany, nadzwyczajny i niepowtarzalny obraz … Jednak celem naszejj kolejnej egzotycznej wyprawy było przede wszystkim spotkanie twarzą w twarz z rekinem wielorybim. Podczas wyjazdu na półwysep Jukatan mieliśmy też okazję  do odwiedzenia takich miejsc, jak Cancún, Playa del Carmen czy Cozumel.

Na Jukatanie zastaliśmy przepiękną przyrodę oraz bujnąi egzotyczną roślinność. Zachwycające lazurowe morze, plaże z białym piaskiem i palmami dosłownie zapierają dech w piersiach. Iguany przechadzają się po trawnikach jak koty i grzeją w słońcu swoje grzbiety. Meksyk zachwycił nas pozytywnym nastawieniem ludzi – na każdym kroku widać było na twarzach uśmiech i radość. Indianie z Jukatanu, choć biedni, są życzliwie i przyjaźnie nastawieni do wszystkich przyjezdnych. Sprzedawcy nie są nachalni – jeśli turysta powie, że nie jest zainteresowany zakupem, nie nalegają ani nie przyciągają do swoich stoisk na siłę. Szczególne wrażenia na całej grupie zrobiły starożytne miasta i świadectwa kultury Majów: Chichén Itzá, Tulum i Coba oraz cenoty. 

C8

Galeria

Filmy

Oczywiście była możliwość nurkowania na rafach wyspy Cozumel.

Oprócz części nurkowej, jak zwykle była również część turystyczna obejmująca zwiedzanie ruin miast Majów  w Chichen Itza, Tulum i Coba

a na koniec, w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na kilka dni w Nowym Jorku  🙂