telefon: 609 446 145

Orientalne Chiny i rajskie Filipiny

images

 

Naszą przyszłoroczną wyprawę rozpoczniemy od ORIENTALNYCH CHIN. 

gw4

 

Zaczniemy od cesarskiego PEKINU. W programie m.inn. zwiedzanie Placu Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen), ZakazanegoMiasta (jeszcze do początku XX w. niedostępne było dla osób spoza dworu cesarskiego), Świątyni Nieba, Pałacu Letniego… Wieczorem spacer po starej dzielnicy Pekinu zabudowanej jeszcze do tej pory tradycyjnymi domostwami (hutongi), zamieszkiwanych niegdyś przez całe wielopokoleniowe rodziny. Oczywiście nie możemy pominąć Wielkiego Muru, Grobowców Dynastii Ming oraz nowoczesnej części miasta...

 

hero exp shanghai tower tall bldgs 1500x750

Temple of Heaven in Beijing China

Chiny to również nowoczesność.  To w Chinach jest jedna z najdłuższych linii metra na świecie, najdłuższa linia kolei magnetycznej, a pociągi wielkich prędkości jeżdzą z prędkością 300 km/h. Taką właśnie koleją  pojedziemy na południowy wschód, prosto do SHANGHAJU -jednego z największych miast na świecie, największego chińskiego centrum gospodarczego i finansowego. Szanghaj to jednak nie tylko chłód stali i szkła, to rówwnież buddyjskie świątynie pachnące drzewem sandałowym, gwar Starego Miasta, romantyczne uliczki wodnych miast i soczysta zieleń miejskich ogrodów. 

 

 

Philippines

Drugą część wyprawy spędzimy już z dala od gwaru wielomilionowych miast. Polecimy na wyspy w środkowej części Filipin. Wyspy wokół Cebu oferują bowiem jedne z najlepszych nurkowań na Filipinach. Nie bez przyczyny zaliczane są one do

"THE BEST OF PHILIPPINES".

 pobrane2

Pierwszy punkt programu to MALAPASCUA, mała tropikalna wyspa znajdująca się tuż nad wyspą CEBU. Malapascua znaczy „Złe Boże Narodzenie”, tak nazwał wyspę Hiszpan, który wylądował tutaj pewnego sztormowego bożonarodzeniowego dnia, około 1500 roku. Bajkowa wyspa, bez dróg i samochodów, porośnięta palmami kokosowymi, o białych, piaszczystych plażach. Zróżnicowanie podwodnej fauny i flory powoduje, że każdy nurek znajdzie dla siebie coś ciekawego. Występują tutaj zarówno strome ściany rafowe oraz piaszczyste i trawiaste wypłaszczenia, duże ryby oraz świat macro dla fascynatów małych i rzadkich stworzeń podwodnych. Największa atrakcja regionu to: rekiny kosogone (tresher sharks), manty oraz kolorowe mandarin fish.

 

slide pescador sardine 1500 1500x600 

Następnie zanurkujemy na MOALBOAL i PESCADOR ISLAND, od kilku lat migrują tędy stada sardynek, będąc pożywieniem dla drapieżnych ryb. Będziemy mieli dużą szansę obejrzeć spektakl polowania na sardynki. Przeżycia niezapomniane! Oprócz tego nurkowanie na rafie, żółwie i rekiny rafowe. W programie jeszcze WYSPA SUMILON ze wspaniałymi nurkowaniami macro, dla miłośników małych podwodnych stworzeń oraz fantastyczne nurkowanie na WYSPIE APO, uznawane za najlepsze w tym regionie. Rekiny, żółwie i wspaniale zachowana rafa. 

 

466 Main Whale Shark 002

 

Ostatnim punktem programu nurkowego będą REKINY WIELORYBIE. Piękno tych morskioch stworzeń oglądaliśmy snorkując w Meksyku. Tym jednak razem będziemy je podpatrywać z zupełnie innej perespektywy.  Będziemy w jednym z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można z nimi nurkować. Podwodne spotkanie z tymi zwierzętami gwarantowane!!!

 

 

vulcano topic

 

Wszystkie realizowane przeze mnie dotąd wyprawy cechowały się dużą aktywnością i małą ilością czasu na leniwe leżenie na plaży. Również i tym razem na czeka na nas szereg różnych atrakcji.  Jedną z nich jest 3 dniowa ekspedycja na czynny wulkan MT. KANLAON na WYSPIE NEGROS. Ten aktywny wulkan o wysokości niemalże 2600 metrów  jest jedną z 5 najwyższych gór na Filipinach. Widok z wierzchołka wulkanu na dno krateru zapiera dech w piersiach, albowiem głębokość krateru wynosi 400 m a jego szerokość prawie 100 m. Szlak na szczyt jest stosunkowo stromy a wspinaczka wiedzie po różnych strefach wegetacyjnych począwszy od bogatych gruntów rolnych, poprzez gęsty las deszczowy aż do osiągnięcia księżycowego krajobrazu otaczającego krater. W drodze na szczyt nocować bedziemy w schronisku a następnie w namiotach w samym siodle krateru. W nocy w zupełnej ciemności oglądać bedziemy miliony gwiazd a rano spoglądać na wschodzące nad regionem Visaya słońce.

 
extreme topic

 

Kolejna atrakcja to ROWEROWA EKSPLORACJA najpiękniejszych widokowo miejsc południowego Cebu. Możliwe sa 2 trasy. Pierwsza hardcorowa dla fanatyków, która prowadzi po różnej wielkości wzniesieniach i wąskich szlakach. Obfituje we wspaniałe widoki na nawyższy szczyt Baranggay, odwiedza tarasy ryżowe, naturalne baseny Batat Batat, jaskinie Busay. Trasa druga relaksująca prowadzi wałami wzdłóż wybrzeża Moalboal, obok rybnych farm hodowlanych i kończy si na słonecznej i białej plaży.

 

 

Dostęp do programu wyprawy dostępny jest jedynie dla uczestników tego wyjazdu.

Jeżeli jesteś jej uczestnikiem kliknij poniższy link. Podgląd zamieszczonej tam treści wymaga zalogowania.

Program wyprawy

Szacowany koszt 20 dniowej wyprawy wynosi ok. 10 tys. zł.  

Oferta obejmuje:

 • wszystkie przeloty na trasie Warszawa - Dubai - Pekin - Shanghaj - Manila - Cebu
 • przejazd koleją wielkich prędkości z Pekinu do Shanghaju 
 • wszystkie transfery na wyprawie (busy, promy)
 • 2 dniowe zwiedzanie Pekinu (z obiadem)
 • 2 dniowe zwiedzanie Shanghaju (z obiadem)
 • 2 noclegi w Pekinie w hotelu 4* (śniadania)
 • 2 noclegi w Shanghaju w hotelu 4* (śniadania)
 • 3 noclegi na Malapascua w hotelu  3* (śniadania)
 • 3 noclegi na Moalboal w hotelu  3* (śniadania)
 • 6 noclegów na Panglao w hotelu 3* (śniadanie)
 • canyonering (grill)
 • całodniowa wycieczka na Bohol z obiadem
 • wycieczka na Virgin Island i Isola de Francesco
 • pakiet 14 nurkowań (w tym 3 nocne) - w tym nurkowanie z rekinami wielorybimi     

 Oferta nie obejmuje:

 • wizy wjazdowej do Chin w kwocie 260 zł
 • ubezpieczenia podróżnego
 • posiłków poza  wyszczególnionymi powyżej. Koszt posiłków na Filipinach nie jest wysoki. Dania w lokalnych restaruracjach (dania kuchni regionalnej) to koszt mniej więcej 10 zł.,  najdroższe dania w resortach (kuchnia zachodnia) w granicach 300 – 400 peso ( 25 zł – 33,80 zł ), Podobnie w Chinach.

 

Druga połowa listopada 2017 r.